Играта с пластилини определено не е от най- любимите неща за игра на Ники 😀 Въпреки, че не обича играта с пластилини аз винаги търся начини за забавление, защото ползите му са много.
В instagram ви попитах дали искате да споделя в блога ни игра за Емоции с пластилини и много се радвам на положителните отговори. Тази смешна игра (както се изрази Ники) ще помогне на децата да работят върху своите социални и емоционални умения, креативност и фината моторика.
За играта са ви необходими:
- Пластилини в различни цветове;
- пластмасови ножчета, точилки или формички;
- джобчета за документи;
- Файл с човешкото лице- може да го изтеглите от тук: Емоции с пластилини
Предимствата при тази игра служат като инструмент, който ще помогне на децата да развият набор от умения. Ще се научат да разпознаваме емоциите, чрез изражението на лицето си (невербална комуникация), което е важна част от нашето социално и емоционално развитие. Децата ще развият фината си моторика , ще подобрят сръчността си (което след време помага за писане и рисуване), ще станат по- креативни и ще подобрят координацията на ръка- око.
Възползвайте се от играта и говорете за емоциите. Играта може да послужи като начало на разговор за обсъждане на чувствата и емоциите на детето.
Например: „Нека направим тъжна физиономия. Откъде знаеш, че това дете е тъжно. Как изглеждат очите? А устата? Ами веждите? Защо мислиш, че това дете може да е тъжно? Може ли да си спомниш кога за последен път се чувства така? Защо се почувства тъжен?“
По усмивката на Ники може да видите колко много се забавлява 😀 Беше му смешно да прави физиономии с пластилини, да имитира емоциите и да ги лепи върху празните лица. Работните листове може и да се ламинират, така по-лесно ще може да се залепи пластилин върху тях.
Още игри за емоциите може да видите тук:
Ако не успявате да откриете подходящи материали за вашите деца, пишете ми с радост ще ви помогна.
Последвайте ни в Instagram, Facebook ,Youtube или Pinterest, където споделяме интересни обучителни материали и рецепти аз деца.